SUČKY   PSI   ŠTENIATKA   ODCHOVY   PRT   O NÁS   LINKY   KONTAKT
Banshee

Vitajte na stránke venovanej plemenu PARSON (JACK) RUSSELL TERRIER a chovateľskej stanici Fox Meadow's.
Mojím chovateľským cieľom sú v prvom rade zdravé štandardné psy, pôvodného pracovného typu a povahy.
Prvý teriér sa k nám nasťahoval v marci 1999. Nie je možné zostať len pri jednom a tak teraz našu domácnosť zdieľame so 7 teriérmi. Títo psíci nakazia svojou stále dobrou náladou svoje okolie, majú vždy chuť robiť niečo nové a majú veľký zmysel pre humor. Ten sa očakáva ale aj od majiteľa, pretože russllíci sú veľmi kreatívne stvorenia. Na mojich stránkach sa vám pokúsim týchto veselých psíkov trochu priblížiť.NOVINKY:
 

ŠTENIATKA NEMÁME A ANI NEPLÁNUJEME
Stránka je v rekonštrukcií.
Niektoré časti dočasne nefungujú - prosím majte strpenie, pracujem na tom! :)


Chov vo Fox Meadow's je momentálne pozastavený. Gilly mi neprišla vhodná do chovu a ďalší vrh Evičky som jednoducho už nestihla. Chceli sme potomka aj po Destiny a snažili sa oňho od r. 2016. Žiaľ 2x nezabrezla a v júli 2018 sa konečne narodilo 1 vytúžené šteniatko, ktoré sa ale ukázalo ako nevhodné do chovu. Vybavovať výnimku a kryť 9 ročnú Evičku sa mi po tomto už nechcelo. Keďže máme malé dieťa a 7 teriérov, ktoré sú síce staršie ako je na chov dovolené, ale o nič menej aktívne a potrebujú zamestnanie, tak sa mi situácia aj hodila, ďalšie šteňa v našej domácnosti by nebolo fér voči starším psom, na ktoré aj tak nemám toľko času, ako by som chcela. Momentálne sa šíria "klebety" o epilepsií, ktorá sa mi v chove objavila - nikdy to ale nebola žiadna tajnosť, ani dôvod na úplné ukončenie chovu. Článok o epilepsií nájdete tu. Chovných máme ešte niekoľko odchovancov u iných majiteľov a keď príde čas, dúfam, že do našej domácnosti pribudne nejaký ich potomok.


07.01.21

Počas posledných 2 rokov som hlavne zo zvedavosti nechala skoro všetky naše psíky otestovať v Genoscoper laboratories - okrem dedičných chorôb typických pre plemeno, sa testuje aj na mnohé ďalšie psie dedičné ochorenia, farby, morfologické vlastnosti, druh srsti atď. Všetky výsledky som dnes doplnila na stránky jednotlivých psíkov.

Minulý rok bol pre nás ťažký, najprv sme sa 1.2. museli rozlúčiť s Queenie, mala 18,5 roka, posledných 6 mesiacov sa nám strácala pred očami a veterinári jej už pomôcť nevedeli. O mesiac neskôr, 8.3.2020 zomrela aj jej dcéra Ashley (16,5). Po prekonanom zápale maternice ešte rok fungovala so skoro neexistujúcimi obličkami. To prispelo k tomu, že v to nedeľné ráno sa zobudila ako "opitá". Neurológa som nezohnala, obyčaný veterinár jej pomôcť nedokázal a do večera sa jej stav natoľko zhoršil, že sama dodýchala. No a potom prišiel covid. V priebehu roka sa za dúhový most postupne pobrali aj všetci súrodenci Ashley. Psíkov máme ešte stále 5, všetci sú kastrovaní a uvidíme, či sa nám spoločným úsilím o pár rokov podarí zabezpečiť pokračovanie chovu.


31.03.19

Naše posledné šteniatko ešte v októbri odišlo do milujúcej rodinky. Bolo to naše posledné šteniatko na veľmi dlho. Momentálne u nás býva 7 teriérov, ktorí sú kvôli veku alebo z iných príčin už nevhodní do chovu. Tieto psíky máme na šport, ako domácich miláčikov a dožijú u nás. Toto plemeno je dlhoveké, najstaršia fenka má 17,5 roka a nikam sa zatiaľ našťastie nezberá :) Keď začnú odchádzať a ja začnem mať pocit, že máme psíkov málo, až potom začnem rozmýšľať o zaobstaraní si nového a možnom pokračovaní chovu.


24.08.18

Denníček s fotogalériou nášho šteniatka aktualizujem priebežne, nájdete to tu.


14.07.18

Destiny porodila H-vrh, 1 fenku. Viac informácií nájdete na stránke "šteniatka".


01.07.17

Navštívil nás F.M. Ginger Fish "Barney", je z neho pekný dospelý chovný pes. Spravila som mu nové fotky a aktualizovala stránku.


jún 17

V horúcom počasí chodíme so psíkmi plávať. Fotky nájdete tu.


04.06.17

Po dlhšom čase sme sa zúčastnili pretekov agility, organizovaných naším klubom ARP DogTeam Padáň. Gilly v sobotu vyhrala súčet skúšok SA1, Evička vyhrala súčet SA1 v nedeľu a Destiny bola tretia. Ashley a Banshee sa medzi sebou dohodli, že tieto preteky odsabotujú :)


30.7.16

German Nationals 2016, rozhodca Mr. Steve Allibone (UK). Strávili sme tradične príjemný a poučný víkend v Nemecku. Destiny vyhrala svoju triedu a Banshee bola piata; Firefly vyhrala svoju triedu a skončila res. najlepšia fenka výstavy. V triede veteránov bola Ashley druhá a Banshee tretia. Ashley tretia v triede šampiónov. Gilly prekonala svoju nenávisť k výstavám, vo svojej triede skončila tretia a na bonitácií PJRTCG dostala "výbornú". Vďaka PJRTCG za skvelé podujatie.
Fotky sú tu.


22.5.16

Tento víkend sme si skúsili niečo iné - Dockdiving! Bola strašná zima a Destiny odmietala plávať, ale Gilly nás zachránila. Evičku sme naučili tešiť sa z vody.
Fotky sú tu.
15.5.16

Skúškový deň ARP Padáň. Behala som s Ashley a Banshee v SA2, s Evičkou a Gilly v SA1 a Rišo behal s Destiny v SA1. Psíci si splnili nejaké skúšky a máme pred sebou ešte veľmi veľa práce.
Fotky sú tu.
mar.16

Trénujeme Agility v ARP Padáň.
Zopár fotiek z tréningov v 2016 je tu.
jan.16

Psíci si užívajú zimu, fotky z aktuálnej sezóny nájdete tu.

staršie novinky
Fox Meadow's - člen SKCHTaF - SKJ - FCI ; PJRTCG

(c) 1998-2017 Fox Meadow's